Az Erste Bank kötelességének tekinti, hogy hitelintézetként aktívan részt is vállaljon a pénzügyi ismeretek oktatásában, a pénzügyi kultúra fejlesztésében. A jövő a mai fiatalokkal kezdődik, az Erste stratégiájának ezért alapvető része a pénzügyi oktatás fejlesztése, a digitalizáció és az új generációk igényeinek megismerése és kielégítése.
Ezen törekvéseink zászlóshajója egy, az Erste Social Banking által 2019 nyara óta működtetett pénzügyi edukációs program. Ennek lényege, hogy 6 szakértő civil szervezet bevonásával arra koncentrálunk, hogy különböző szempontok szerint hátrányos helyzetűnek tekinthető társadalmi csoportok tagjainak segítsünk a pénzügyi készségeik fejlesztésében.
A program megvalósításában, illetve az Erstés tudásanyag terjesztésében a KÁVA Kulturális Műhely, a Salva Vita Alapítvány, a Romaversitas Alapítvány, a Nemadomfel Alapítvány, a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület, illetve a Momentán Társulat és a Kompánia Alapítvány kettőse van segítségünkre.
A kedvezményezettek között pedig ugyanúgy találhatunk egzisztenciális és tanulási hátránnyal küzdő, kistelepüléseken élő gyerekeket, mint budapesti szakmunkásképző iskolák tanulóit, roma egyetemistákat, vagy éppen értelmi sérült felnőtteket. A résztvevők heterogenitásától nem függetlenül az oktatás formátuma is rendkívül sokszínű. Partnereink különböző társasjátékokkal és egyéb játékos versenyekkel, feladatokkal, a gyerekeket bevonó, interaktív oktatási megközelítésekkel, sőt színházi pedagógiai eszközökkel igyekeznek minél izgalmasabbá és hatékonyabbá tenni a tudásátadást.
Fél év alatt már több mint 2000 fő vett részt az oktatási programjainkon. Az eredményeket, változásokat, hatásokat folyamatosan mérjük, és tapasztalataink birtokában fejlesztjük tovább a projektet az új évtizedben.