Tanulás, tehetséggondozás, vezetői készségek és kompetenciák fejlesztése

A pénzügyi ágazatban dinamikus átalakulásnak lehetünk tanúi azzal kapcsolatban, hogy hogyan végezzük üzleti tevékenységeinket. Az ügyfelek magatartása átalakulóban van, a digitális csatornák pedig egyre fontosabbá válnak. A munkavállalóknak ezért ma más készségekre és képességekre van szükségük, mint csupán pár évvel ezelőtt. 
Az Erste Bank Hungary Zrt. az Erste Csoport küldetésnyilatkozatával összhangban befogadó és ösztönző jellegű vállalati kultúra kialakítására törekszik. Elkötelezettek vagyunk munkavállalóink szakmai és kapcsolatteremtő készségeinek fejlesztése mellett, annak biztosítása érdekében, hogy felkészülten, szakszerűen és társadalmilag felelős módon járjanak el a mindennapi munkavégzésük, illetve a szakmai döntéseik meghozatala során. Kiemelten fontosnak tartjuk a tanulást és a kompetenciák fejlesztését a vállalat jövője, az egyéni foglalkoztathatóság, illetve a munkaerő és a szervezet fejlődése szempontjából is.

Az Erste Csoport a régió egyik legnagyobb és leginkább közkedvelt munkáltatójaként arra ösztönzi munkavállalóit, hogy folyamatosan dolgozzanak szakmai és személyes fejlődésükön, továbbá szervezetén belül mindenkinek biztosítja az esélyegyenlőséget. Az Erste Csoport emberi erőforrásokra vonatkozó stratégiájának részét képezik azok a speciális nemzetközi tehetséggondozó programok is, amelyek segítségével az ígéretes munkavállalók tovább fejlődhetnek.

Ugyanakkor léteznek helyi tehetséggondozó programok is, sőt Magyarországon 2018-ban három ilyet is elindítottunk, összesen 26 résztvevővel. A programba bekapcsolódók 42 százaléka nő kollégáink közül került ki. Az Erste Bank évente munkavállalónként átlagosan 33 órányi szakmai tréning biztosításával járul hozzá munkatársai szakmai fejlődéséhez, vezetőinknek pedig 80 százaléka vett részt különböző vezetői fejlesztési tréningeken. 

A központunkban dolgozó munkavállalóknak 16 különböző, a személyes készségek fejlesztésére irányuló képzési lehetőséget biztosítottunk azzal a céllal, hogy erősítsék a jövőben szükséges kompetenciáikat. Az értékesítési területeken az egyes termékekkel kapcsolatos képzések, a kötelező képzések és az új belépők számára szervezett kurzusok mellett olyan modern tréningmódszereket is bevezettünk, amelyek értékesítési kollégáink belső motivációját helyezik előtérbe. 

Rendkívüli népszerűségnek örvend még a 2017 óta működő IT Akadémia is, amely program a megalakulása óta számos képzést tartott, és emellett kiemelten foglalkozott a munkavállalók körében a digitális ismeretmegosztással. 

Mindezeken túlmenően, az EBH 2018-ban bevezetett egy mentorálási programot, melynek részeként a szervezet felső vezetői alacsonyabb beosztású vezetőket mentorálnak. 2018-ban 66 mentorált és 44 mentor, míg 2019-ben 60 mentorált és 61 mentor vett részt a programban.

Kapcsolódó tartalmaink