Az Erste Bank sokszínűségre és integrációra épülő megközelítésének alapjai az 1819-ben elfogadott osztrák Erste Spar-Casse Alapító Okiratában lefektetett elvek. Ebben kijelentik:
"Sem kor, sem nem, sem társadalmi státusz, sem nemzetiség nem zárhat ki senkit az előnyökből, amelyeket a Takarékpénztár minden betétesnek biztosít.”
A sokszínűség és az esélyegyenlőség az Erste Csoport cégfilozófiájába és vállalati kultúrájába mélyen beágyazódott. Ezáltal szilárd alapot biztosítanak, hogy az Erste Csoport, a munkavállalók és a helyi közösségek között szoros és kölcsönösen előnyös kapcsolatok alakuljanak ki.
Az Erste sokszínűségi és integrációs alapelvei biztosítják a diszkrimináció- és zaklatásmentes munkahelyi környezetet, a munkahelyi megbecsülést és minden egyes ember nagyrabecsülését függetlenül nemtől, kortól, családi állapottól, szexuális beállítottságtól, fogyatékosságtól, fajtól, bőrszíntől, vallástól vagy politikai beállítottságtól, etnikai háttértől, nemzetiségtől, állampolgárságtól vagy bármi a foglalkoztatással nem összefüggő szemponttól.
Az EBH vezetése 2017-ben elfogadta az EBH 2018-2019-re vonatkozó sokszínűségi stratégiáját, amely meghatározza a sokszínűségi és az integrációs törekvések fókuszát, prioritásait a szervezetben. Ezen értékek melletti elköteleződést intézményesítette az Erste Group Sokszínűségi vezetőjének kinevezése, akinek feladata a csoportszintű sokszínűségi irányelv kialakítása, a célok és lépések meghatározása, valamint a megvalósítás nyomon követése.
Az EBH szintén 2017-ben írta alá a Magyar Sokszínűségi Kartát, az Európai Sokszínűségi Karta hazai verzióját, amely gesztussal megerősítette elkötelezettségét az esélyegyenlőség iránt, valamint vállalta, hogy sokszínű kultúrát alakít ki, és folyamatosan javítja a munkavállalói kapcsolatokat, valamint az ügyfelekkel és az üzleti környezet szereplőivel fenntartott viszonyt, így népszerűsítve a diszkriminációmentesség és a fenntarthatóság vállalati kultúráját.
A tájékoztatás, a figyelemfelhívás és a sokszínűség kultúrájának kialakítása érdekében az EBH a cégen belül is megerősítette a sokszínűséggel kapcsolatos tevékenységét és kommunikációját. Már 2018 májusában az EBH több cégen belüli, sokszínűséggel kapcsolatos kezdeményezéssel csatlakozott a Sokszínűség Hete (a Magyar Sokszínűségi Karta kezdeményezése) eseményeihez, majd 2019-ben és 2020 első hónapjaiban is számos konkrét lépés történt a meghatározott stratégia megvalósítása érdekében.