Az Erste támogatásával adja ki a Forbes a koronavírus-válságra reflektáló újratervező füzetét, ebben a kiadványban jelenik meg először az Erste Restart, ami a pénzügyi újratervezést segíti.
A mostani leállás nagyon jó alap az értékek felfedezésére, egy átgondoltabb, tudatosabb életvezetés kialakítására. A füzet ezen a folyamaton segíti végig az olvasóit, az Erste pedig mindezek mellett a tudatosabb, egészségesebb pénzügyek kialakításához nyújt támpontokat. A jövőbeli sikereik alapja, hogy beépítjük az életünkbe az elmúlt időszak tanulságait, ennek részeként a pénzügyi egészségüket is górcső alá vesszük.
A 9+1 lépésből álló Erste Restart egy pénzügyi teszt, amellyel mindenki megvizsgálhatja, mennyire válságálló a pénzügyek terén és tervet készíthet a helyzet javításához is. A pénzügyekben is fontos szabály ugyanis a megelőzés és a jó kondíció: miként az egészséges szervezet is könnyebben gyűri le a betegséget, úgy vészeli át jobban a válságos időszakokat az, akinek rendben vannak a pénzügyei.
1. A teszt kilenc szempontja között az első a pénzügyi mobilitásé, ami nem csak azt jelenti, hogy otthonról, a munkahelyéről vagy buszozás közben is képes valaki a pénzügyeit intézni, de azt is, hogy akkor is intézkedni tud, ha bizonyos eszközök nem állnak rendelkezésre, mert – mondjuk – épp vészhelyzetben van.
2. Mindig maradjon a hónap végén legalább egy pici pénz, amit semmire nem használtunk fel. Ez nem megtakarítás, vagy tartalékképzés – a megfelelő összeg félretétele után is kell lenni a hó végén is a számlán.
3. Fontos, hogy akkor is stabil legyen a pénzügyi helyzetünk, ha elvesztenénk a munkánkat, vagy kevesebbet keresnénk. Kell lennie jó pár havi tartaléknak, hogy bírjuk addig, amíg új munkát nem találunk.
4. A gazdasági változások ne okozzanak hirtelen vállalhatatlan többletterhet. A hitelekkel járó fizetési kötelezettségek a lehető legstabilabbak legyenek, ne vállaljunk rizikót és ne a teljes fizetésünket fordítsuk a hitelek törlesztésére.
5. Kell egy keret, amelyhez bármikor hozzáférünk, hogy ne jöjjünk zavarba váratlan helyzetekben. Legyünk hitelképesek, legyen hitelkártyánk, vagy hitelkeretünk! Legyen még lehetőség arra, hogy a bank finanszírozást kínáljon fel a számunkra.
6. Érdemes biztosítással felkészülni a lehetséges negatív forgatókönyvekre: a hitelek mellé ma már könnyedén köthető keresőképtelenségre szóló biztosítás is, de más esetekben is hasznos lehet, ha fedezzük a válsággal járó esetleges kockázatokat.
7. A befektetett vagyon megosztása a különböző befektetési formák és lehetőségek – az állampapírok, az ingatlan- vagy pénzügyi alapok, a részvények – között nagyobb biztonságot jelent a különböző piac változások esetén, vagyis nagyobb válságállóságot garantál.
8. Érdemes végiggondolni: mi lesz a családdal, ha nem vagyunk közöttük. A kockázati életbiztosításoknál nincs jobb mód arra, hogy gondoskodjunk azokról, akiket szeretünk, és ne hiteleket, hanem esetleg pénzt hagyjunk magunk után.
9. Hosszú távon is szükség lesz a pénzügyi stabilitásra – nem szabad megfeledkezni a nyugdíj-előtakarékosságról sem.
10. És végül legyen egy olyan profi pénzügyi tanácsadónk, akire tudunk hallgatni, aki képes segíteni akkor, ha elakadnánk az ajánlatok sűrűjében.
Váratlan helyzetekre
Kalkuláljon az Erste Most Személyi Kölcsön oldalán!
Továbbra is elérhető a Babaváró Hitel
Igényeljen akár percek alatt!
Tervezés és biztonság
Tájékozódjon biztosítási lehetőségeinkről!